ظهر اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها

ظهر: اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها نامزدهای انتخاباتی انتخابات شوراهای اسلامی انتخابات فرماندار دشتی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری کارکردن با مدیری دلچسب است

سام نوری از یک خانواده هنری وارد عرصه بازیگری شده است و کارش را به صورت جدی از تلویزیون شروع کرده است.

کارکردن با مدیری دلچسب است

کارکردن با مدیری دلچسب است

عبارات مهم : دیوار

سام نوری از یک خانواده هنری وارد عرصه بازیگری شده است و کارش را به صورت جدی از تلویزیون شروع کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین، بازیگری که با ایفای نقش مشیری (مرد خاکستری) ظاهرا کلاهبردار سریال دیوار به دیوار به صورت محبوبی جهت مخاطبان تبدیل شد. البته او زیاد با حضور در کارهای مهران مدیری جهت خودش نامی دست و پا کرده بود.

کارکردن با مدیری دلچسب است

نوری در سریال های مرد دو هزار چهره، قهوه تلخ و در حاشیه با مهران مدیری همکاری داشته هست. او در رشته های مهندسی الکترونیک و مدیریت بازرگانی تحصیل کرده است و در مجموعه تلویزیونی «در حاشیه» نقش سرپرستاری را بازی می کرد که فقط به فکر مسابقه و تظاهر در میان همکارانش بود. بازی فیگوراتیو نوری جزو خصائص کاری اش محسوب می شوند.

با سام نوری راجع به فعالیت بازیگری اش و بازی در سریال دیوار به دیوار و نهنگ عنبر گفت وگویی انجام داده ایم.

سام نوری از یک خانواده هنری وارد عرصه بازیگری شده است و کارش را به صورت جدی از تلویزیون شروع کرده است.

همکاری پیوسته ای با مهران مدیری داشته اید. کار با مهران مدیری جهت شما چه شاخصه هایی دارد؟

برای هر بازیگری شروع کارش و همکاری با کارگردان صاحب نام و درجه یک بسیار مهم هست. به واسطه دوستی که با علیرضا عصار داشتم با مهران مدیری آشنا شدم تا این که به پیشنهاد ایشان در «مرد دو هزار چهره» جهت نخستین بار جلوی دوربین رفتم که تجربه فوق العاده خوب و ارزنده ای بود. نحوه کار مهران مدیری به گونه ای است که بازیگر در فضای مفرح و جذابی حضور پیدا می کند و معمولا در سر صحنه کارهای او هر لحظه به من خوش می گذرد.

مدیری در کارش صبر و حوصله فراوانی دارد و بخوبی توانایی های بازیگر را رصد می کند و از او بازی دلخواهش را با راهنمایی درست می گیرد؛ به همین علت است که خیلی از بازیگران بازی های خوبشان را در کارهای مدیری ارائه می کنند و در سایر کارهای کارگردان ها چندان درخشان نیستند.

راستش حضورم در کارهای مدیری برایم تجربه خوشایندی بوده هست، بخصوص نقش سرپرستار بیمارستان «در حاشیه ۲» که کاراکتر خاص و جذابی داشت؛ متاسفانه جنس برنامه ترکیبی دورهمی به گونه ای است که مدیری نمی توانست از همه بازیگران کارهای قبلی اش استفاده کند و بنابراین در آیتم های تازه نمایشی دورهمی فقط سه بازیگر حضور دارند و محور مهم برنامه مباحث مطروحه به وسیله مدیری و پرسش و پاسخ هایش با مهمانان هست. برنامه ای که جذابیت زیادی جهت مخاطبان دارد و بتدریج مخاطبان برنامه بخصوص در بخش دوم آن زیاد کردن پیدا کرده است.

کارکردن با مدیری دلچسب است

دوست دارید همچنان نقش های کمدی بازی کنید؟

در حال حاضر ترجیح می دهم کمی از نقش های کمدی فاصله بگیرم و نقش های جدی و رئال تری مثل مشیری بازی کنم. دوست دارم نقش آدم های چندوجهی را بازی کنم که منطبق بر حقیقت های زندگی مردم کشور عزیزمان ایران در درام داستان فیلم نوشته شده است اند.

سام نوری از یک خانواده هنری وارد عرصه بازیگری شده است و کارش را به صورت جدی از تلویزیون شروع کرده است.

این روزها نهنگ عنبر ۲ روی پرده هست. با سامان مقدم قبلا در فیلم نهنگ عنبر همکاری موفقی داشتید…

بله، مردم هر لحظه از کمدی های خوش ساخت و جالب استقبال می کنند و نهنگ عنبر هم ضمن داشتن یک داستان خوب از بازی های خوب رضا عطاران و مهناز افشار بهره می برد. جهت من نقش دندانپزشک دون ژوان فیلم هم خیلی جذابیت داشت. شخصیتی که زیاد وجوهات خاکستری داشت. من سامان مقدم را قبل از بازی در فیلم نهنگ عنبر می شناختم و نوع نگرشش را به بازیگری دوست داشتم و به نظرم فیلم هایی که ساخته، آثار متفاوتی هستند و کارگردان درجه یکی است و فیلم هایش با سلائق هنری من همخوانی دارد.

به نگاه متفاوت سامان مقدم اشاره کردید. این نگاه متفاوت در چه زمینه هایی قابل تعریف است؟

کارکردن با مدیری دلچسب است

تفاوتی نمی کند که مقدم کمدی بسازد یا فیلم درام و جدی. نوع تفکرش نسبت به جامعه مناسب، درست و در این زمینه نظر های مشترکی داریم.

در نهنگ عنبر در قالب یک شخصیت خاکستری بازی کردید و نقش مشیری چنین خصلتی دارد. آیا به ایفای این نوع نقش ها علاقه بیشتری دارید؟

به نظرم در آثار مقدم شخصیت بد نداریم. این شخصیت ها در موقعیت هایی قرار می گیرند و مرتکب لغزش و خطایی می شوند. در نهنگ عنبر نقش دکتر به هیچ وجه خاکستری نبود. آدمی بود که سرش به زندگی خودش گرم بود و برحسب اتفاق با رویا برخورد می کند و به هم علاقه مند می شوند. بنابراین نمی شود قضاوت کرد که او رویا را از چنگ ارژنگ (رضا عطاران) درآورده باشد، لیکن اصلا ارژنگ علاقه اش را به رویا علنی نکرده بود و فقط در درونش این علاقه وجود داشت.

اما در آخر فیلم جهت ندادن طلاق، مدارک رویا را نزد خودش نگه می دارد؟

این قضاوت براساس نسخه اکران شده است انجام می شود و در نسخه مهم فیلم دیالوگ هایی وجود داشت که قضیه را روشن می کرد که در اینجا هم مرد مقصر نیست. در همان سکانس مراجعه ارژنگ جهت گرفتن مدارک رویا، مرد به او می گوید تو از همه چیز اطلاع نداری و ارژنگ سریع تصویر العمل عصبی نشان می دهد.

اهمیت شناسنامه نقش

سعی می کنم در بازیگری به تمام شاخصه هایی که می تواند به بازی بازیگر یاری کند توجه داشته باشم و بازی بدن هم جزو همین شاخصه هاست. الان در دیوار به دیوار نقش دشواری را بازی می کنم و چون متن خوبی جهت کار نوشته شده است بازیگران می توانند نقششان را درست ارائه کنند. مقدم با در نظر گرفتن متن نوشته و توجه به جنس بازی بازیگران اثر موفقی را ساخته است و مخاطبان هم با این شخصیت ها ارتباط برقرار می کنند.

من در ایفای نقش به شناسنامه شخصیت نگاه می کنم که چه خاستگاهی دارد و چه کرده و قرار است چه بکند. هر لحظه باید بازی بدن با بازی کلامی بازیگر هماهنگی داشته باشد. در مجموعه در حاشیه من نقش پرستاری را بازی می کردم که دوست داشت جلب توجه کند و در ضمن باید کمتر حرف می زد و زیاد در صحنه با ژست گرفتن حضور داشته باشد و بازی اش از طریق صورتش ارائه شود. جهت من ایفای نقش این آدم کم حرف سخت بود.

واژه های کلیدی: دیوار | بازیگر | مدیریت | بازیگری | بازیگران | مهران مدیری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs