ظهر اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها

ظهر: اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها نامزدهای انتخاباتی انتخابات شوراهای اسلامی انتخابات فرماندار دشتی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری وصیت امام خمینی (ره) به وزارت ارشاد چه بود؟

امام خمینی (ره») در وصیت‌نامه خود خطاب به وزارت ارشاد فرمودند: مسئله تبلیغ تنها به عهده وزارت ارشاد نیست بلکه وظیفه همه دانشمندان و گویندگان و نویسندگان و بازیگ

وصیت امام خمینی (ره) به وزارت ارشاد چه بود؟

وصیت امام خمینی (ره) به وزارت ارشاد چه بود؟

عبارات مهم : اسلام

امام خمینی (ره») در وصیت نامه خود خطاب به وزارت ارشاد فرمودند: مسئله تبلیغ تنها به عهده وزارت ارشاد نیست بلکه وظیفه همه دانشمندان و گویندگان و نویسندگان و بازیگران و صورت های معروف هست. .

به گزارش ایسنا، در بخشی از وصیت امام خمینی (ره)؛ بنیانگذار جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران خطاب به وزارت ارشاد گفته اند: «وصیت اینجانب به وزارت ارشاد در همه اعصار خصوصا عصر حاضر که شاخصه خاصی دارد، آن است که جهت تبلیغ حق برابر باطل و ارائه صورت حقیقی جمهوری اسلامی تلاش کنند. ما اکنون، در این وقت که دست ابرقدرتها را از کشور خود کوتاه کردیم، مورد تهاجم تبلیغاتی تمام رسانه های گروهی وابسته به قدرت های بزرگ هستیم. چه دروغ ها و تهمت ها که گویندگان و نویسندگان وابسته به ابرقدرت ها به این جمهوری اسلامی نوپا نزده و نمی زنند.

وصیت امام خمینی (ره) به وزارت ارشاد چه بود؟

مع الاسف اکثر دولت های منطقه اسلامی که به حکم اسلام باید دست اخوت به ما دهند، به عداوت با ما و اسلام برخاسته اند و همه در خدمت دنیا خواران ازهر طرف به ما هجوم آورده اند. و قدرت تبلیغاتی ما بسیار ضعیف و ناتوان است و می دانید که امروز دنیا روی تبلیغات می چرخد و با کمال تاسف، نویسندگان به اصطلاح روشنفکر که به سوی یکی از دو قطب گرایش دارند، به جای آنکه در فکر استقلال و آزادی کشور و ملت خود باشند، خودخواهی ها و وقت طلبی ها و انحصارجویی ها به آنان مجال نمی دهد که لحظه ای تفکر نمایند و مصالح کشور و ملت خود را در نظر بگیرند و مقایسه بین آزادی و استقلال را در این جمهوری با رژیم ستمگر سابق نمایند و زندگی شرافتمندانه ارزنده را توام با بعض آنچه را که از دست داده اند، که رفاه و عیشزدگی هست، با آنچه از رژیم ستمشاهی دریافت می کردند توام با وابستگی و نوکرمابی و ثناجویی و مداحی ازجرثومه های فساد و معادن ظلم و فحشا بسنجند؛ و از تهمت ها و نارواها به این جمهوری تازه تولد یافته دست بکشند و با ملت و دولت در صف واحد بر ضد طاغوتیان و ستم پیشگان زبان ها و قلم ها را به کار بگیرند.

و مسئله تبلیغ تنها به عهده وزارت ارشاد نیست بلکه وظیفه همه دانشمندان وگویندگان و نویسندگان و بازیگران و صورت های معروف هست. باید وزارت خارجه تلاش کند تاسفارتخانه ها نشریات تبلیغی داشته باشند و صورت نورانی اسلام را جهت جهانیان روشن نمایند؛ که اگر این صورت با آن جمال جمیل که قرآن و سنت در همه ابعاد به آن دعوت کرده از زیر نقاب مخالفان اسلام و کج فهمی های دوستان تظاهر نماید، اسلام جهانگیر خواهد شد و پرچم پرافتخار آن در همه جا به اهتزاز خواهد آمد. چه مصیبت بار و غم انگیز است که مسلمانان متاعی دارند که ازصدر عالم تا نهایت آن نظیر ندارد، نتوانسته اند این گوهر گرانبها را که هر انسانی به فطرت آزاد خود طالب آن است عرضه کنند؛ بلکه خود نیز از آن غافل و به آن جاهلند و گاهی از آن فراری اند!»

امام خمینی (ره») در وصیت‌نامه خود خطاب به وزارت ارشاد فرمودند: مسئله تبلیغ تنها به عهده وزارت ارشاد نیست بلکه وظیفه همه دانشمندان و گویندگان و نویسندگان و بازیگ

واژه های کلیدی: اسلام | تبلیغ | اسلامی | تبلیغات | تبلیغات | امام خمینی | وزارت خارجه | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs