ظهر اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها

ظهر: اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها نامزدهای انتخاباتی انتخابات شوراهای اسلامی انتخابات فرماندار دشتی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری شوکی که رسانه ملی را فلج کرد!

رسانه ای با بیش از ٥٠ هزار پرسنل و هزاران میلیارد تومان بودجه! در شرایطی که کشور و به خاص پایتخت در وضعیتی فوق العاده قرار گرفته اند و چهار مهاجم مسلح در قلب

شوکی که رسانه ملی را فلج کرد!

شوکی که رسانه ملی را فلج کرد!

عبارات مهم : اخبار

حملات تروریستی روز گذشته محکی جدی جهت رسانه ملی بود.

رسانه ای با بیش از ٥٠ هزار پرسنل و هزاران میلیارد تومان بودجه! در شرایطی که کشور و به خاص پایتخت در وضعیتی فوق العاده قرار گرفته اند و چهار مهاجم مسلح در قلب پایتخت به ساختمان پارلمان هجوم برده و گروهی را به گروگان گرفته اند و گروهی را هم شهيد و زخمی کرده اند و چندکیلومتر آن سوتر در آرامگاه بنیان گذار جمهوری اسلامی حمله انتحاری رخ داده و تا ساعاتی بعد از آن درگیری ها همچنان ادامه داشته، چگونه ممکن است رسانه ملی نتواند از محل حوادث اخبار دقیقی منتشر کند؟ همین چند روز پیش واقعه لندن و پیش تر از آن منچستر با دوربین های تلویزیونی همان کشور به شکل گسترده پوشش داده شد.

شوکی که رسانه ملی را فلج کرد!

شبکه های متفاوت دنیا پخش عادی برنامه های خود را قطع کردند تا در اقدامی فوری اخبار را پوشش دهند. شبکه بی بی سی جهانی به شکل لحظه به لحظه از محل اتفاق گزارش و خبر منتشر کرد. شبکه سی ان ان و دیگر شبکه های پرنفوذ دوربین و گزارشگر به محل اتفاق فرستادند تا از محل اتفاق گزارش و خبر تهیه کنند.

گزارش لحظه به لحظه حوادث در چنین موقعیتی جهت همه رادیو و تلویزیون های خبری دنیا یک امر عادی هست، ولی آیا جهت رادیوتلویزیون ما تا این حد غیرعادی است؟! آیا شبکه های متفاوت سیما برنامه های عادی خود را قطع نکردند تا جهت مردم بهت زده اطلاع رسانی کنند؟!

رسانه ای با بیش از ٥٠ هزار پرسنل و هزاران میلیارد تومان بودجه! در شرایطی که کشور و به خاص پایتخت در وضعیتی فوق العاده قرار گرفته اند و چهار مهاجم مسلح در قلب

در شرایطی که یک لحظه خبررسانی و گمانه زنی راجع به حوادث تروریستی در شبکه های مجازی قطع نمی شد، شبکه خبر سیما در حال پخش برنامه راجع به شیر خشک بود! حیرت آورتر اینکه تصویرهای مورد استفاده در اخبار همین شبکه برگرفته از شبکه های مجازی بود! صداوسیمای با آن وسعت چگونه از اطلاع رسانی به موقع و لحظه به لحظه این گونه حوادث عقب مانده است؟! آیا توضیحی جهت آن هست؟

به عنوان یک کارشناس رسانه ای اعتقاد دارم نقش و سهم افکار عمومی را باید در نحوه مدیریت آن دستگاه تقویت کرد. مطالبه مردم بیش از هر چیز دیگر باید مورد توجه قرار گیرد تا در چنین شرایطی مدیر خبر آن دستگاه منتظر دستور از طریق سلسله مراتب اداری نماند. بسیار طبیعی است که در چنین شرایطی نگاه مردم به رسانه رسمی داخلی باشد، ولی هنگامی که مشاهده کردند که از بلندگوی آن دستگاه هیچ خبری بیرون نمی آید، بالمآل به سراغ شبکه های خبری خارجی می روند که این اتفاق به منزله شکست جهت آن رسانه رسمی هست؛ اتفاقی که روز گذشته رخ داد و موجب یأس و سرخوردگی میلیون ها مخاطب شد. در شرایط بحرانی، یک رسانه با اطلاع رسانی به موقع می تواند نقش مؤثری در مدیریت افکار عمومی ایفا کند؛ کاری که شبکه های خبری معتبر و پرنفوذ بیگانه به شکل حرفه ای به آن واقفند و شبکه خبری ما به شکل غیرحرفه ای از آن غافل!

روزنامه شرق

واژه های کلیدی: اخبار | حوادث | برنامه | دستگاه | گزارشگر | رسانه ای | رسانه ملی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs