ظهر اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها

ظهر: اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها نامزدهای انتخاباتی انتخابات شوراهای اسلامی انتخابات فرماندار دشتی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی چند صدایی در تصمیمات اقتصادی دولت شایسته نیست/ پرسشها را قبل از به خیابان ریخت

خطیب نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اهمیت بیان پرسشها اقتصادی گفت: یکی از پیشنهادهای من در این اوضاع اقتصادی این است که به لزوم ترمیم

چند صدایی در تصمیمات اقتصادی دولت شایسته نیست/ پرسشها را قبل از به خیابان ریخت

موحدی کرمانی: چند صدایی در تصمیمات اقتصادی دولت شایسته نیست/ پرسشها را قبل از به خیابان ریختن مردم برطرف کنید

عبارات مهم : ایران

خطیب نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اهمیت بیان پرسشها اقتصادی گفت: یکی از پیشنهادهای من در این اوضاع اقتصادی این است که به لزوم ترمیم و عوض کردن تیم اقتصادی کابینه توجه شود، لیکن گفته می شود بعضی از اعضا سیاست های اقتصادی دولت را قبول ندارند. چند صدایی در تصمیمات اقتصادی دولت شایسته نیست شنیده شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه در رابطه با پرسشها اقتصادی کشور و با توجه به وظیفه سنگین دولت و مجلس و همچنین قوه قضاییه چهار پیشنهاد را به دولت می دهم، اظهار کرد: نخستین پیشنهاد این است که کالاهای اساسی، فقط باید با قیمت ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی باشد. که این کالاها مشمول بر دارو، مواد اولیه، مواد غذایی و دامی و سایر موارد احتیاجی می شود.

چند صدایی در تصمیمات اقتصادی دولت شایسته نیست/ پرسشها را قبل از به خیابان ریخت

خطیب نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: متأسفانه طبق اطلاعات واصله از آخرهای فروردین ماه تا اواسط خردادماه کالاهای غیرضروری با قیمت ارز ترجیحی وارد کشور شده است است و من نمی دانم تأسف و نگرانی خود را با چه عبارتی عنوان کنم. بخشی از این کالاها موجب ایجاد فساد و رانت در اقتصاد کشور شده است هست. از دولت انتظار می رود بازار ثانویه ارز را به شکل جدی پیگیری کند. دادن ارز به سفرهای غیرضروری خیانت به کشور است.

وی افزود: دومین پیشنهاد من این است که با توجه به اینکه بخشی از پرسشها اقتصادی کشور در شرایط کنونی مربوط به اوضاع نظام بانکی است و این به علت ضعف نظارتی از سوی بانک مرکزی صورت گرفته است از دولت تقاضا دارم که به این جمله توجه کند، راهکارهای دولت جهت جهت دهی به زیاد کردن حجم نقدینگی مردم به سمت بازارهای مولد اقتصادی باید هر چه سریع تر مشخص و عملی شود.

خطیب نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اهمیت بیان پرسشها اقتصادی گفت: یکی از پیشنهادهای من در این اوضاع اقتصادی این است که به لزوم ترمیم

موحدی کرمانی با بیان اینکه عدم استقلال بانک مرکزی از دولت ریشه بعضی از معضلات کنونی کشور هست، گفت: راه حل این عنوان استقلال بانک مرکزی از قوه مجریه هست. همچنین لزوم ترمیم و عوض کردن تیم اقتصادی کابینه که گفته می شود بعضی از اعضا سیاست های اقتصادی دولت را قبول ندارند، احساس می شود. چند صدایی در تصمیمات اقتصادی دولت شایسته نیست که شنیده شود. مورد نیاز است از نیروهای جوان، فعال، یک صدا در تیم اقتصادی کشور استفاده شود.

خطیب نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به شرایط کنونی کشور تأکید کرد: بازبینی در ساختار مدیریت متمرکز در اوضاع فعلی مهم است و مورد نیاز است جهت بهره گیری از این موارد به استانداران سراسر کشور جهت بهره گیری از امکانات منطقه خود تفویض اختیار صورت گیرد. از مدیر جمهور محترم می خواهم که به موجب اصول ۱۲۷ و ۱۲۸ قانون اساسی جهت تحول در استان ها بعضی از اختیارات خود را به استانداران تفویض نماید.

وی خطاب به دولتمردان عنوان کرد: این بخش از صحبت من در حقیقت یک نصیحت به مسئولان کشور است ولی خطیب موظف است خود و دیگران را نصیحت کند. اول اینکه بکوشیم دل را از دوستی به مردم و علاقه به خدمت جامعه و غم مستمندان پر کنیم و واقعا از زحمت مردم غم بخوریم. دوم اینکه جهت آرامش مستضعفان جامعه سطح زندگی را پایین بیاوریم و به دریافت معمول و متعارف و بلکه کمتر از بیت المال قانع شویم. خداوند بر زعما واجب کرده است زندگی خود را در سطح فقرا پایین بیاورند تا به آن ها بگویند مسئولان هم مانند آن ها زندگی می کنند.

چند صدایی در تصمیمات اقتصادی دولت شایسته نیست/ پرسشها را قبل از به خیابان ریخت

موحدی کرمانی افزود: سومین مورد این است که اجازه ندهید در بین شما مسئولان پاک افرادی خائن پیدا شوند و میلیاردها از بیت المال را بدزدند و فرار کنند. با نظارت دقیق جلوی این خطر با بگیرید. البته قوه قضاییه باید اشد مجازات را جهت غارتگران بیت المال اعمال کند. توصیه دیگر اینکه منتظر نباشید مردم به علت فشار اقتصادی به خیابان بریزند و خواسته های مشروع خود را مطالبه کنند تا آن وقت آن ها را عملی کنید. شما دولت تدبیرید. پرسشها مردم را شناسایی کنید و به دفع قبل از برطرف پیگیری کنید. مردم انقلاب را دوست دارند و صبر انقلابی را از امام حسین (ع) آموختند. انقلابی باشید و کار انقلابی کنید.

آیت الله موحدی کرمانی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با تأکید بر اینکه گناه در محضر خداوند بی ادبی بزرگی هست، خاطر نشان کرد: حضرت علی (ع) می فرمایند بزرگان خدا قبل از آنکه فوت فرا برسد کارهایی که باید انجام دهید را انجام دهید. جوری نباشد که کارها بماند. لااقل توبه را کرده باشیم ولی اگر در حین فوت توبه کنیم فایده ندارد. یکی از نگرانی های انسان این است که بعد از فوت چه سرنوشتی دارد. وارد بهشت می شود یا جهنم. این نگرانی باید هر لحظه وجود داشته باشد که همان مسئله بین خوف و رجا هست. از طرفی باید نگرانی وجود داشته باشد و از طرف دیگر باید امید داشته باشد که لطف خدا مشمول بر حال اش می شود و از سوی دیگر بترسد که با گناهی که انجام داده به جهنم برود.

خطیب نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اهمیت بیان پرسشها اقتصادی گفت: یکی از پیشنهادهای من در این اوضاع اقتصادی این است که به لزوم ترمیم

خطیب نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: خوف از خدا به این معنی است که ذات مقدس الهی وحشت ندارد و خدای متعال رحیم، مهربان و رئوف است بعد آیا باید از خدا بترسیم. معنای این جمله این است که از خود و کارهایی که انجام داده اید بترسید و ارتباطش با خدا مانند حضور مجرم گناهکار در مقام قاضی است که عادل است و حتما حکم سنگینی در موردش صادر خواهد کرد. ائمه معصومین به ما هشدار داده اند که مراقب باشید گناه نکنید لیکن چه بسا گناهی که انجام می دهید بعد از آن هیچ وقت تو را نخواهیم آمرزید. سبک و سنگین کردن گناه در اختیار ما نیست. گناه صغیره و کبیره داریم ولی نمی توانیم با اطمینان بگوییم خدا این گناه را می بخشد یا نمی بخشد.

وی با اشاره به روایتی از امیرالمومنین علی (ع) مبنی بر اینکه خداوند چهار چیز را در چهار چیز پنهان کرده هست، تصریح کرد: خدا اجابت را در دعا پنهان کرده، بعد دعا کنید. عزت خدا این است که بنده خدا هر چه می خواهد از خدا بخواهد بعد به هیچ دعایی بی اعتنا نباشیم. خدا رضای خود را در عبادت پنهان کرده است و ما نمی دانیم کدام عبادت رضای خداست. خدا اولیا ودوستان خاص خود را در میان مردم پنهان کرده است و همچنین خدا غضب را در معصیت پنهان کرده است یعنی چه بسا گناهی انجام دهد که همان گناه موجب غضب خدا شود و وای بر بنده ای که خدا بر او غضبناک باشد. ۴۰ سال به بعدها حواس ارزش جمع باشد. تا قبل از ۴۰ سال ممکن است خدا ارفاق ها و گذشت هایی کند ولی هنگامی که از ۴۰ سال گذشت وقت سخت گیری است و خدا به فرشتگان می گوید هر چه عمل انجام می دهد کوچک و بزرگ بنویسید.

چند صدایی در تصمیمات اقتصادی دولت شایسته نیست/ پرسشها را قبل از به خیابان ریخت

موحدی کرمانی با بیان اینکه در روز قیامت تنها قلب سلیم به درد می خورد، گفت: قلب سالم قلبی است که در آن اطاعت محض خدا وجود داشته باشد و انسان هنگامی که فهمید چیزی فرمان خداست بگوید چشم. در قیامت بعضی ها با دو صورت و دو زبان محشور می شوند و از هر یک از زبان ها آتش شعله ور هست. این آدمی است که در دنیا در برخورد خود با دیگران دو رو داشته هست، در روی یکی یک جور بوده و در پشت سر او یک جور دیگر. یکی از خطرات بسیار بزرگ دیگر این است که انسان مال اندوزی کند و مالی که خدا داده است تا استفاده کند و به دیگران بدهد را ذخیره کند و خرج نکند که خداوند با آن ها با لحن شدید برخورد کرده است و گفته وای بر آن هایی که با اشاره چشم و ابرو در مقام عیب جویی افراد هستند و آنان که مال و ثروت را جمع می کنند و نگه می دارند مانند کسانی که طلا و سکه دارند و مدام آن را شماره می کنند خدا خطاب به آن ها می گوید وای به حال این ها.

وی افزود: مجازات این افراد را حطمه قرار داده است و حطمه یعنی «نارالله». کمتر جایی خداوند از کلمه نارالله استفاده کرده هست. اینجا آتشی است که خداوند این آتش را داغ و آماده کرده هست. غفلت نکنیم که هرگز فوت به سراغ ما بیاید و کارهای خود را نکرده باشیم و مورد رحمت خداوند واقع نشویم. شما را به پرهیزگاری سفارش می کنم. اگر پرهیزگاری باشد شیطان نمی تواند ترفندی را پیاده کند.

خطیب نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به مناسبت هایی مانند تولد حضرت علی بن موسی الرضا (ع)، سالگرد اقامه نماز جمعه به امامت مرحوم آیت الله طالقانی و عملیات مرصاد عنوان کرد: مرحوم آیت الله طالقانی از شخصیت های برجسته ای است که جهت اسلام به منزله حضرت ابوذر به حساب می آید. اهمیت توجه به نماز جمعه را باید بیان کنیم. غفلت از نماز جمعه موجب غبن عظیمی هست. در مورد امام رضا (ع) ذکر چند توصیه مورد نیاز و مهم هست، اینکه امام بعد از اجبار به قبول ولایت عهدی جوری عمل کردند تا مردم بدانند که حکومت مأمون غیر اسلامی است.

موحدی کرمانی افزود: مأمون تصمیم داشت با آمدن امام رضا (ع) به دایره حکومت به حکومت خود مشروعیت دهد و آن هایی که در اطراف و اکناف خروج می کردند را آرام کند و می خواست به علمای ادیان غیراسلامی دانشمند برجسته ای را معرفی کند تا به شبهات آن ها پاسخ دهد. امام (ع) فهماندند ولایت عهدی اضطراری است ولی جهت پذیرش ولایت عهدی شرایطی را ذکر کردند و گفتند که در کارهای دولتی و حکومتی اصلا وارد نمی شوند، نه کسی را عزل و نه کسی را راه اندازی می کنند بلکه اگر مشورتی بود از دور نصیحت خود را بدون اغماض بیان می کنند. این یعنی این حکومت ذره ای اسلامی نیست.

وی در آخر با ذکر یک مثال گفت: امام رضا (ع) جهت مثال زمانی که دو نفر با شرایط یکسان و از یک مبدأ یکسان نزد او آمده بودند دو فتوای متفاوت جهت خواندن نماز را ارائه دادند، به یکی گفتند که تو نمازت را کامل بخوان لیکن با نشانه آمدن پیش مأمون به این سفر آمده ای و این سفر معصیت بوده است و به فرد دیگر گفتند تو نمازت را شکسته بخوان لیکن با نشانه دیدار من به این سفر آمدی. به این طریق و در برخوردهای متعدد به مردم می فهماندند که حکومت مأمون اسلامی نیست.

واژه های کلیدی: ایران | خداوند | اقتصادی | رحمت خداوند | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs