ظهر اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها

ظهر: اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها نامزدهای انتخاباتی انتخابات شوراهای اسلامی انتخابات فرماندار دشتی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی جهت حفظ برجام با آمریکا به توافق دست یافتیم / ماکرون

رئیس‌جمهور فرانسه گفت: با آمریکا توافق کردیم همه تدابیر جهت حفظ توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران به قوت خود باقی بماند.

جهت حفظ برجام با آمریکا به توافق دست یافتیم / ماکرون

ماکرون: جهت حفظ برجام با آمریکا به توافق دست یافتیم

عبارات مهم : اروپا

رئیس جمهور فرانسه گفت: با آمریکا توافق کردیم همه تدابیر جهت حفظ توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران به قوت خود باقی بماند.

به گزارش ایسنا، امانوئل ماکرون اظهار کرد، اروپا هر چه را که در توان دارد، جهت حفظ توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران انجام می دهد؛ ضمن آن که وی مایل است مذاکراتی را با کشور عزیزمان ایران در خصوص فعالیت های موشکی و نفوذ منطقه ای این کشور شروع کند.

جهت حفظ برجام با آمریکا به توافق دست یافتیم / ماکرون

شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ گزارش داد، امانوئل ماکرون در آخر نشست شورای اروپا در بروکسل گفت: ما به طور غیررسمی در خصوص پرسشها بین المللی سخن گفتیم. شورای اروپا در قبال کشور عزیزمان ایران در بحثی که از سوی فدریکا موگرینی شروع شد، میل به تمامی کشورهای اروپایی در مورد حفظ توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران و اجرای درست آن را تأیید کرد.

وی گفت: ما در این زمینه با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و ترزا می، نخست وزیر انگلیس تبادل نظر کردیم. هماهنگی نزدیکی میان ما در خصوص کشور عزیزمان ایران وجود دارد. خواسته ما این است که هر چه را که در توان داریم انجام دهیم تا توافق ژوئیه ۲۰۱۵ حفظ شود. عصر دیروز فرصتی جهت دیدار با دبیرکل آژانس انرژی اتمی پیش آمد و او آخرین بازرسی های صورت گرفته در کشور عزیزمان ایران را گزارش داد. من امیدوارم بتوانیم حداکثر اطلاعات و حقایق این بازرسی ها را در اختیار تمامی شرکای خود و همچنین تصمیم گیرندگان بعدی یعنی اعضای کنگره قرار دهیم.

رئیس‌جمهور فرانسه گفت: با آمریکا توافق کردیم همه تدابیر جهت حفظ توافق هسته‌ای کشور عزیزمان ایران به قوت خود باقی بماند.

ماکرون تصریح کرد: ما بر لزوم ظرفیت سازی جهت پایبندی به همه ابعاد توافق در سطح اروپا تأکید کردیم. این به معنای از سر گرفتن روابط اقتصادی با کشور عزیزمان ایران و دوری از اعمال هرگونه فشار هست. اعمال فشار تصمیم آمریکاست و با حفظ توافق ۲۰۱۵ در تضاد هست. ما همچنین تصمیم گرفتیم به طور فعال با آمریکا همکاری کنیم تا مقامات این کشور را در مورد هر فرآیندی که به ادامه یافتن این توافق منجر می شود، قانع کنیم.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | توافق | آمریکا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs