ظهر اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها

ظهر: اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها نامزدهای انتخاباتی انتخابات شوراهای اسلامی انتخابات فرماندار دشتی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی بعضی از سفرا در ماه‌های آینده عوض کردن می‌کنند ، اردوغان به زودی به پایتخت کشور عزیزمان ایران می‌آید

سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر مدیر جمهور ترکیه به کشور عزیزمان ایران در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

بعضی از سفرا در ماه‌های آینده عوض کردن می‌کنند ، اردوغان به زودی به پایتخت کشور عزیزمان ایران می‌آید

اردوغان به زودی به پایتخت کشور عزیزمان ایران می آید/ بعضی از سفرا در ماه های آینده عوض کردن می کنند

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر مدیر جمهور ترکیه به کشور عزیزمان ایران در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش ایلنا، بهرام قاسمی راجع به احتمال سفر مدیر جمهور به نیویورک جهت حضور در اجلاس هر سال مجمع عمومی شرکت ملل متحد گفت: این عنوان در دست بررسی است که در صورت قطعی شدن از جانب نهاد ریاست جمهوری اطلاع رسانی خواهد شد.

بعضی از سفرا در ماه‌های آینده عوض کردن می‌کنند ، اردوغان به زودی به پایتخت کشور عزیزمان ایران می‌آید

برنامه ریزی مورد نیاز جهت سفر ظریف به نیویورک در حال انجام است

وی از سفر محمدجواد ظریف به نیویورک تا آخرهای شهریور به منظور حضور در اجلاس هر سال مجمع عمومی شرکت ملل متحد خبر داد و اظهار داشت: برنامه ریزی مورد نیاز جهت سفر وزیر امور خارجه به نیویورک در حال انجام است و امیدواریم در این سفر علاوه بر امور مرتبط با شرکت ملل، بتوانیم در حاشیه اجلاس دیدارها و مذاکرات خوبی با مقامات دیگر کشورها داشته باشیم.

روابط کشور عزیزمان ایران و ترکیه وارد مرحله جدیدی شده است است

سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر مدیر جمهور ترکیه به کشور عزیزمان ایران در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین راجع به سفر اخیر مدیر ستاد کل نیروهای مسلح به ترکیه، این سفر را از ابتدای انقلاب تاکنون در سطح مقامات نظامی دو کشور بی سابقه یا کم نظیر دانست و تصریح کرد: این سفر نشان می دهد که روابط دو کشور وارد مرحله جدیدی شده است است.

قاسمی اضافه کرد: سفر سرلشکر باقری نشان داد که روابط کشور عزیزمان ایران و ترکیه دوران تکاملی اش را در حوزه های دیگر سپری کرده است و اکنون دو کشور می توانند در این سطح تعامل و رفت و آمد داشته باشند.

وی در رابطه با مباحث مشورت در آن سفر خاطرنشان کرد: در این سفر مباحث متعددی به خاص در زمینه همکاری های نظامی، پرسشها آموزشی و مرزی مطرح و آخرین تحولات منطقه بررسی و به خاص درخصوص مبارزه با تروریسم و صیانت از ثبات در منطقه تبادل نظر شد.

بعضی از سفرا در ماه‌های آینده عوض کردن می‌کنند ، اردوغان به زودی به پایتخت کشور عزیزمان ایران می‌آید

این دیپلمات عالی رتبه ابراز امیدواری کرد: در ادامه این سفر و نشست های آینده میان مقامات دو کشور بتوانیم روند تکاملی در روابط دو کشور را ادامه دهیم و به جایگاه بهینه دست یابیم.

اردوغان به زودی به پایتخت کشور عزیزمان ایران می آید

قاسمی راجع به برنامه سفر مدیر جمهور ترکیه به کشور عزیزمان ایران ابراز داشت: سرلشکر باقری در آنکارا مذاکرات بسیار خوبی با آقای اردوغان راجع به پرسشها دوجانبه انجام داد و سفر مدیر جمهور این کشور به پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز در دستور کار واقع شده است است که در حال بررسی است و امیدوارم هر چه سریعتر انجام شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر مدیر جمهور ترکیه به کشور عزیزمان ایران در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وی افزود: در آینده نزدیک باید منتظر سفر آقای اردوغان به پایتخت کشور عزیزمان ایران باشیم و به محض اینکه شرایط و تاریخ این سفر قطعی شود اطلاع رسانی می کنیم.

جابری انصاری با بیش از ۲۰ نفر از شخصیت های متفاوت لبنانی دیدار کرد

بعضی از سفرا در ماه‌های آینده عوض کردن می‌کنند ، اردوغان به زودی به پایتخت کشور عزیزمان ایران می‌آید

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین راجع به اهداف سفر اخیر معاون عربی افریقایی وزیر خارجه به لبنان بیان کرد: تحولات منطقه بسیار سریع است و ضرورت دارد که با سرعت و چابکی زیاد مشورت هایمان را با کشورهای منطقه به خاص دوستانمان انجام دهیم و مانند گذشته نیست که منتظر سفرهای رسمی با دعوت های قبلی و فاصله های بسیار باشیم.

قاسمی افزود: بر این اساس هرگاه نیاز باشد و احساس کنیم مسائلی در منطقه وجود دارد و ضرورت ها در روابط با دیگر کشورها ایجاب می کند، تماس هایمان را با کشورهای متفاوت به اشکال متفاوت برقرار می کنیم. سفر آقای جابری انصاری به لبنان نیز در این چارچوب بود که در ادامه سفرهای پیشین وی به منطقه انجام شد و در این سفر با بیش از ۲۰ نفر از شخصیت های متفاوت لبنانی دیدار کرد.

وی سفر جابری انصاری به لبنان را بسیار سازنده دانست و یادآور شد: در آینده می توانیم آثار مثبت این سفر را در روابط دوجانبه با لبنان و حتی در عرصه پرسشها منطقه ای شاهد باشیم.

معاونت اقتصادی تسهیل کننده دستگاه های اقتصادی در ارتباط خارجی ارزش است

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای همچنین راجع به اولویت برنامه های وزیر امور خارجه در دوره تازه مدیریتش از برنامه ریزی جهت ایجاد معاونت دیپلماسی اقتصادی در این وزارتخانه خبر داد و عنوان کرد: با توجه به مجموعه سیاست های کلان کشور در حوزه اقتصادی به خاص با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی باید بتوانیم توان و ظرفیت بیشتری را در خدمت به دستگاه های اقتصاد داخلی جهت ارتباطات خارجی این نهادها ایجاد کنیم.

قاسمی ادامه داد: به همین علت تصمیم گرفتیم با آنکه ساختارهای قبلی نیز در وزارت خارجه در حوزه اقتصادی فعال بودند معاونت اقتصادی دیپلماسی را ایجاد کنیم تا بتواند به عنوان هماهنگ و تسهیل کننده دستگاه های اقتصادی اعم از شخصی و دولتی در ارتباط خارجی ارزش باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت عنوان اقتصاد و داشتن چنین معاونتی برنامه ریزی شده است است تا توانمندی سفارتخانه های ما در خارج از کشور نیز به تناسب ظرفیت های آن کشورها زیاد کردن پیدا کند.

سفارتخانه ها باید جهت جذب سرمایه و صادرات وظایفشان را بهتر از گذشته انجام دهند

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: سفارتخانه های ما باید بتوانند در شناسایی ظرفیت های اقتصادی کشورها و کمک به بخش های شخصی و دولتی جهت جذب سرمایه و صادرات و نیز دریافت فناوری های مورد نیاز که در کشور وجود ندارد وظایفشان را بهتر از گذشته انجام دهند.

قاسمی همچنین راجع به تغییرات تازه این وزارتخانه به خبرگزاری صداو سیما گفت: چارت تازه این وزارتخانه از یک سال پیش در کارگروه های متفاوت بررسی و بعد از اتمام در شرکت امور استخدامی تصویب شده است است و از وقت تصویب آن دو ماه وقت داریم که آن را اجرا کنیم و تغییرات تازه تا حدود آبان ایجاد می شود.

برخی از سفرا در ماه های آینده عوض کردن می کنند

وی همچنین راجع به عوض کردن سفرا و روسای نمایندگی های کشور عزیزمان ایران در خارج از کشور در دوره تازه مدیریت محمدجواد ظریف اظهار داشت: عمده تغییرات رسمی نمایندگی ها در فصل تابستان ایجاد می شود و مأموریت بسیاری از سفرا و روسای نمایندگی های کشورمان در این مقطع به آخر می رسد.

این دپیلمات عالی رتبه افزود: در ماه های آینده تغییراتی در سفرا و روسای نمایندگی های کشورمان در خارج خواهیم داشت.

واژه های کلیدی: ایران | برنامه | اقتصادی | وزارت خارجه | برنامه ریزی | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs