ظهر اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها

ظهر: اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت انتخابات شوراها نامزدهای انتخاباتی انتخابات شوراهای اسلامی انتخابات فرماندار دشتی

گت بلاگز اخبار اجتماعی ضرر کسب و کارها را از فیلترینگ بررسی می‌کنیم / وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ضرر کسب و کارها را از فیلترینگ بررسی کرده و با مسئولان متولی نیز رایزنی‌هایی را صورت داده‌ایم گفت: به خصوص اینکه تصمیمات این چنی

ضرر کسب و کارها را از فیلترینگ بررسی می‌کنیم / وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات: ضرر کسب و کارها را از فیلترینگ بررسی می کنیم

عبارات مهم : برنامه

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ضرر کسب و کارها را از فیلترینگ بررسی کرده و با مسئولان متولی نیز مشورت هایی را صورت داده ایم گفت: به خصوص اینکه تصمیمات این چنینی می تواند بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار دهد و اگر چه همه کسب و کارها وابسته به خبر رسان ها نیستند، ولی باید تلاش کنیم حداقل چالش را جهت کسب و کارهای نوپا ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی امروز ۲۳ دی ماه، در برنامه امضای تفاهمنامه مدل های تامین مالی سرمایه جمعی جهت کسب و کارهای نوپا و نوین که در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد گفت: یکی از اولویت های مهم کشور در آینده پیش رو توسعه اقتصاد دیجیتال هست. کشورهای متفاوت استراتژی ها و برنامه های بلندمدت خود را دنبال می کنند، به طور نمونه کشور هندوستان برنامه ریزی کرده تا سال ۲۰۲۵، معادل ۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی پنج تریلیون دلاری خود را از این محل تامین کند.

ضرر کسب و کارها را از فیلترینگ بررسی می‌کنیم / وزیر ارتباطات

او به اهمیت عنوان تامین مالی کسب و کارهای کوچک هم اشاره کرد و گفت: در مدل تازه تامین مالی کسب و کارهای نوپا، تامین مالی جمعی در بورس صورت می گیرد. بنا بر این طرح، افراد می توانند ایده های خود را در بورس عرضه کرده و منابع مالی پروژه را از طریق پول های خرد که عموما ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان است تامین کنند و البته در آینده هم زیاد کردن سرمایه صورت می گیرد.

وی چنین توضیح داد: این تامین مالی جمعی از سه طریق سرمایه گذاری اعانه ای یا نذر اشتغال، شراکت و دریافت سهم شرکت استارتاپ و سرمایه گذاری جهت دریافت بخشی از کالاهای تولیدی شرکت استارتاپی در آینده خواهد بود.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ضرر کسب و کارها را از فیلترینگ بررسی کرده و با مسئولان متولی نیز رایزنی‌هایی را صورت داده‌ایم گفت: به خصوص اینکه تصمیمات این چنی

جهرمی افزود: کشور عزیزمان ایران ظرفیت های بالایی در حوزه کسب و کارهای آی تی محور دارد و البته تامین مالی یکی از پرسشها آن ها است که تلاش کردیم با طراحی چنین مدل هایی تامین سرمایه مورد نیاز آن ها صورت گیرد. امروز در دنیای اقتصاد، دیجیتال یکی از محورهای اقتصادی به حساب می آید که بر این اساس استراتژی اقتصاد دیجیتال کشور در حال طراحی است و گام های آخر را می گذراند.

وی ادامه داد کرد: بعد از تدوین نهایی، این استراتژی باید به تصویب هیات دولت برسد. طرح تکاپو از سوی وزارت کار نیز اجرایی شده است است که به نظر می رسد بخشی از اشتغال زایی را پوشش دهد؛ البته سال گذشته نیز صندوق سرمایه گذاری های خطرپذیر نیز اجرایی شده است و در بورس مصوب و ابلاغ شده است است.

وزیر ارتباطات در حاشیه برنامه رونمایی از کسب وکارهای نوپا در پاسخ به سوالی مبنی بر ضرر کسب و کارها از فیلترینگ گفت: ضرر کسب و کارها را از فیلترینگ بررسی می کنیم، اغتشاشات در همه کشورها ممکن است بعضی پرسشها را ایجاد کند و حتی کسب و کارهای واقعی را هم تحت الشعاع قرار دهد که بر این اساس اغتشاشات اخیر در کشور عزیزمان ایران نیز باعث شد قیمت ارز و سکه اوج رود و بر روند طبیعی کسب و کارها اثر بگذارد. البته بازارها به واکنش‌ها دراز مدت ما نگاه خواهند کرد.

ضرر کسب و کارها را از فیلترینگ بررسی می‌کنیم / وزیر ارتباطات

آذری جهرمی راجع به طرح رجیستری گوشی هم گفت: ۶۰ درصد گوشی های آیفون اکنون از مجاری رسمی وارد کشور می شوند و این آمار قابل قبولی هست، در حالی که در گذشته تنها ۵ درصد این گوشی ها به صورت رسمی وارد می شد. بخشی از گوشی های گوشی به صورت مسافری وارد کشور می شوند، ولی اکنون با اجرای طرح رجیستری ۵ هزار گوشی گوشی غیرفعال شده است است که البته همه آن ها متأثر از اجرای طرح رجیستری نیستند و ممکن است همراه مسافر وارد کشور شده است و همراه او نیز خارج شود.

آذری جهرمی راجع به گرانی هفته های اخیر گوشی گوشی از مشورت با وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت ساماندهی بازار خبر داد و گفت: ما بر روی این مسئله حساس هستیم و بر این اساس با این وزارت منزل هم مذاکراتی می کنیم البته زیاد کردن قیمت ارز تأثیر بسزایی در گرانی گوشی ها داشته ضمن اینکه از بین بردن ارز مبادله ای نیز بازار را متأثر کرده است.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ضرر کسب و کارها را از فیلترینگ بررسی کرده و با مسئولان متولی نیز رایزنی‌هایی را صورت داده‌ایم گفت: به خصوص اینکه تصمیمات این چنی

وزیر ارتباطات گفت: محدودیت تعداد وارد کنندگان گوشی گوشی از دیگر دلایل زیاد کردن قیمت هست. البته ممکن است کانال واردات محدود باشد و تصدی گری در این رابطه مشاهده شود که البته مسابقه کافی را از بین می برد و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این رابطه در حال تدوین دستورالعملی است که تعداد وارد کنندگان متنوع شوند و این در مراحل آخر کار است.

واژه های کلیدی: برنامه | فیلترینگ | وزارت کار | برنامه ریزی | بازار سرمایه | سرمایه گذاری | وزیر ارتباطات | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs